Türkiye bugünün ilk saatlerini yaşarken, ABDde bir yıldız kaydı: Steven Jobs 5 Ekim 2011 günü uzun süredir pençeleştiği kanser hastalığına yenik düştü.

t_hero[1]Bir yıldız kaydı.

Bir yıldız kaydı, çünkü IT dünyasının karanlığını bir yıldız gibi aydınlattı.

Bir yıldız kaydı, çünkü animasyon dünyasında çığır açtı.

Bir yıldız kaydı, çünkü………

Kurucu ortağı olduğu şirket Apple’ı ve şirketin pazarlama stratejilerini pek sevmesemde; aldığı kararlar, yaptıkları ve yapamadıklarıyla Steven Jobs her zaman benim için bir idol olmuştur ve olacaktır. Steven Jobs’un yaratıcılığı ve özgür düşünce tarzı günümüzde kullandığımız bir çok teknoloji harikası ürünün yaratılmasına, belki de IT sektörünün bu kadar hızlı bir şekilde genişlemesine ve benim mesleğimi bu kadar çok sevmeme sebep olmuştur.

Steven Jobs; Büyük İskender, Napolyon Bonaparte, Tim Barners, Fatih Sultan Mehmet, Martin Luther King, Adolf Hitler, Albert Einstein, Charles Darwin, Nicolas Tesla ve Mustafa Kemal Atatürk gibi Dünyanın değişmesini sağlayan insanların yanında yerini almıştır.

Daha fazla sizi sıkmadan, öncelikle mezun olunca IT sektöründe çalışmak isteyen arkadaşlar için daaha sonrasında yeni mezun olmuş mühendis arkadaşlarım için bir video paylaşmak istiyorum:

Steven Jobs - Stanford Üniversitesi Mezuniyet Töreni Konuşması

Son olarak, Steven Jobs’un kendine hayat prensibi olarak edindiği bir çift sözü paylaşmak istiyorum:

Her gününü hayatının son günüymüş gibi yaşa.

Muhakkak bir gün haklı çıkacaksın.

Tags: | Categories: Mühendislik