Haziran 1112

Bitti !!

Evet bitti!

Artık mühendisim.

1 yıl ana okulu + 5 yıl ilkokul + 3 yıl ortaokul + 4 yıl lise + 5 yıl üniversite… Toplam 18 yıl… Dile kolay.

18 yıl boyunca insanlar bana birşeyler öğretmeye çalıştı, çabaladı. Çoğu zaman başardı. Zaman zaman hayal kırıklığına uğradı. Kimi zaman severek isteyerek öğrendim, zaman zaman sadece mecbur olduğum için. Zaman zaman öğrenmicem dedim bu konuyu kendi kendime.. Dersten kaldım, çift dikiş yaptım. Ama asla yılmadım, öğrendiklerimle okulu bitirdim.

Ama sonuçta meühendisim artık !! Gülümseme Henüz diplomam yok ama mühendis sayılırım.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yazının bu kısmı biraz siyaset içerecektir. İstemeyen okumayabilir !!

 

Bu yazıyı daha önce yazmak isterdim ama bilerek beklettim.

Bu yazıyı beklettim, çünkü yaklaşan seçim vardı. Parti başkanlarının atıp tutmalarını, vaatlerini dinledim. Özellikle RTE’nin daha önceki seçim vaatlerini ve sonrasında yaptıklarını araştırdım.

Bu yazıyı beklettim, çünkü öğrenciye okuma vaat eden ve binlerce sözde mühendis mezun edecek (!) üniversite açan hükümetin, mühendise iş vaat etmediğini gördüm. Hükümetin sadece işsiz güçsüz gezen, iş aramayan, aynı zamanda “İş yok !!” diye naralar atan takıma iş bulmakla yetindiğini gördüm.

Bu yazıyı beklettim, çünkü herkesi üniversiteye göndermeye çalışan hükümetin  herkesi işe götürmeye çalışmadığını, onun yerine ramazan paketi, kömür gibi malzeme dağıttığını gördüm.

Bu yazıyı beklettim, çünkü mezun olmaktan korkuyordum.

Bu yazıyı beklettim, çünkü hayat bana hiçte iyi bakmıyor.

Ama sonunda yazdım. İş garantim yok, hatta eski işim olmasa elimde işim bile yok :!. Ama yazdım, hayatımın ileriki aşamalarına güvenmesem de yazdım.

Haykırıyorum: Ben artık bir MÜHENDİSİM. Ama iş garantisi olmayan, iş deneyimli, kalifiye bir mühendis. Gerçek bir mühendis…

Acaba hükümet bundan sonra hükümet icatların gökten inmesini mi bekleyecek ? Öyleyse şimdiden söylesin ki “HIYAR” tezgahımızı hazırlayalım. Üstüne de diplomamızı çakarız. Gülümseme

Tags: | Categories: